Swoją przygodę z morzem uczniowie  rozpoczęli w niedzielę od podróży, aby wieczorem zakwaterować się w Centrum Charytatywno – Społecznym Caritas w Ustce. Pierwszy dzień minął na podróży oraz wyjściu na zaślubiny z morzem i obejrzeniu cudownego nadmorskiego zachodu słońca  zorganizowanego przez kadrę obozu.
 Uczestnicy  szkolenia mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności z zakresu musztry, regulaminów walki wręcz. Szkolenie ogniowe obejmowało zasady strzelania z broni strzeleckiej. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej „ŚNIEŻNIK”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, które obejmowały elementy walki wręcz w bliskim kontakcie oraz nauki pływania na pływalni Centrum. Wszyscy poznali także budowę i przeznaczenie karabinka szturmowego wz. 96 BERYL oraz kbk AKMS. Nauczyli się także wykonywania wszystkie czynności przygotowujących do strzelania. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia z taktyki, które obejmowały zasady przemieszczania się na polu walki. Młodzież ćwiczyła pokonywanie terenu oraz zapór inżynieryjnych i przeszkód terenowych różnymi sposobami, ewakuację rannej osoby z pola walki, a także procedury zatrzymania i kontroli osób.

W ramach kształcenia obywatelskiego odbyło się zwiedzanie  Sali Tradycji CSMW im. admirała floty Józefa UNRUGA. Miejsce to spełnia bardzo ważną rolę w życiu jednostki. W Sali Tradycji odbywają się szczególne wydarzenia i uroczystości, podejmowani są goście odwiedzający jednostkę, organizowane są pożegnania ze służbą, obchody świąt.

W ramach obozu zorganizowano dla młodzieży bieg zespołowy na dystansie 3000 m. o Puchar Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach z okazji 75-lecia działalności Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz 30-lecia kształcenia młodzieży i dorosłych. Młodzież klas mundurowych Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach może się pochwalić ogromnym sukcesem, zdobyciem zaszczytnego drugiego miejsca.

 Czas wolny, uczniowie spędzali  zwiedzając Ustkę, m.in.  które  wizytą w muzeum – „Bunkrów Bluchera”. Dzięki tej profesjonalnemu przewodnikowi , młodzież mogła zapoznać się nie tylko z historią powstania baterii Bluchera, ale także z historią Ustki i terenów nadmorskich. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie była ciekawym doświadczeniem. Po zwiedzaniu bunkrów młodzież udała s na teren wschodniej Ustki, gdzie  spędziła kilka godzin, podziwiając uroki  promenady i usteckiej plaży.
Nasi uczniowie z obozu wrócili z nowymi doświadczaniem, nadmorskimi pamiątkami oraz, a nawet przed wszystkim z nowymi przyjaźniami i uśmiechem na twarzy. Dla niektórych z młodych ludzi  to pierwszy kontakt z Polskim morzem, a dla pozostałych ugruntowanie i utwierdzenie w wyborze Marynatki Wojennej jako celu w dalszym życiu zawodowym.

 

 

button

VR

zapisy 2023