Niepubliczne Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach realizuje działania związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę, Zapraszamy do kolejnego punktu realizacji projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” jakim będzie wieczornica pt. „Bez tej miłości nie można żyć”; w dniu 21.11.2018r. zorganizowana w sali wystawy pt. „Drogi do niepodległości”. Sala urządzona przez uczniów gromadzi bogate materiały i pamiątki związane z Niepodległą. Dużą dawkę wiedzy pozyskaliśmy również z IPN Warszawa w formie materiałów promujących Niepodległą. Ekspozycja wystawy historycznej, będzie trwałym elementem rozbudzającym zainteresowanie historią Polski. Uczestnicy pozyskują tu wiedzę dotyczącą: dróg do niepodległości, ojców niepodległej; odbywają żywe lekcje historii w trakcie spotkań ze świadkami historii, które sprzyjają integracji międzypokoleniowej. Tu odbywają się lekcje historii wzbogacone prezentacjami, które w formie konkursu przygotowali wcześniej uczniowie.

Wystawa wzbogaciła się o zdjęcia z wyprawy uczniów do Warszawy, na której w trakcie żywej lekcji historii przemierzali oni Wojskowy Cmentarz na Powązkach, zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego oraz odbyli z przewodnikiem spacer śladami Józefa Piłsudskiego. Hołd Marszałkowi oddano składając znicz i kwiaty pod pomnikiem na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ważne wydarzenia, w których uczestniczyła prawie cała społeczność szkoły odbywały się w następujących formach: apel słowno-muzyczny „Dzień dla Niepodległej” w trakcie którego uczniowie „pobijali” rekord dla niepodległej,. Następnie wyruszyli na II Niepodległościowy Rajd Pamięci na Wykus, na zakończenie którego oddali hołd partyzantom poległym za Ojczyznę.

Uczniów klas mundurowych nie zabrakło na uroczystych miejskich obchodach 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Msza święta za ojczyznę oraz uroczystości pod pomnikiem Niepodległości to wielki hołd dla wszystkich, dzięki którym żyjemy w niepodległym kraju.

 

46460739 2189734841265041 4915396294232506368 o 1

button

VR